V OŠ Puconci smo se v šolskem letu 2014/2015 prvič prijavili na projekt KULTURNA ŠOLA in bili na podlagi dela na kulturnem področju uspešno izbrani. Naziv smo pridobili za obdobje treh let, ga po treh letih že uspešno obnovili in   tako bomo tudi   v šolskem letu 2019/2020 temu področju oz. projektu namenili posebno pozornost.  V  tem šolskem letu bodo na šoli učencem ponujene mnoge interesne dejavnosti in izbirni predmeti, kjer  bodo učenci izpopolnjevali svoje znanje. Sodelovali bodo  v raznih dejavnostih; plesnem krožku, likovnem krožku, turističnem krožku, v folklorni skupini, ustvarjali  igre pri dramskem krožku, se učili recitacij pri recitacijskem krožku, utrjevali besedni zaklad v literarno-novinarskem krožku, sodelovali v fotografskem krožku itd. Učenci se bodo skupaj z mentorji izkazali na različnih tekmovanjih in natečajih. Svoje delo bodo domači in širši okolici predstavili  tudi na proslavah. Projekt Kulturna šola nam pomeni zelo veliko, saj pripomore k  prepoznavnosti šole na področju kulture v ožji in širši okolici, bogati kulturno življenje na šoli  vseh učencev in mentorjev.

Spletna stran: https://www.jskd.si/kulsola/izvajalci-projekta.html