Rastem s knjigo je nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture, ki ga pripravljajo Javna agencija za knjigo RS, Ministrstvo za izobraževanje, znanost, kulturo in šport RS, Združenje splošnih knjižnic ob podpori Zavoda RS za šolstvo, Društvo šolskih knjižničarjev Slovenije in Društvo slovenskih pisateljev v sodelovanju s splošnimi in šolskimi knjižnicami.

S projektom skušamo učence motivirati za branje mladinskega leposlovja slovenskih avtorjev in jih spodbuditi k obiskovanju splošnih knjižnic. V okviru projekta bodo učenci 7. razreda obiskali Pokrajinsko in študijsko knjižnico v Murski Soboti. Tamkajšnje knjižničarke jim bodo predstavile knjižnico, jih seznanile s knjižnično informacijskim sistemom, z najnovejšim mladinskim leposlovjem ter jim predstavile knjigo, ki jo bodo dobili v dar. Ob obisku bo vsak sedmošolec dobil svoj izvod knjige pisatelja Mihe Mazzinija Zvezde vabijo (Mladinska knjiga).