je nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture, ki ga pripravljajo Javna agencija za knjigo RS, Ministrstvo za izobraževanje, znanost, kulturo in šport RS, Združenje splošnih knjižnic ob podpori Zavoda RS za šolstvo, Društvo šolskih knjižničarjev Slovenije in Društvo slovenskih pisateljev v sodelovanju s splošnimi in šolskimi knjižnicami. S projektom skušamo učence motivirati  za branje mladinskega leposlovja slovenskih avtorjev in jih spodbuditi k obiskovanju splošnih knjižnic. V okviru projekta bodo učenci 7. razreda januarja obiskali Pokrajinsko in študijsko knjižnico v Murski Soboti. Tamkajšnje knjižničarke jim bodo predstavile knjižnico, jih seznanile s knjižnično informacijskim sistemom, z najnovejšim mladinskim leposlovjem ter jim predstavile podarjeno knjigo in avtorico le-te. Letos bodo učenci dobili knjigo Janje Vidmar z naslovom Elvis Škorc, genialni štor (Založba Miš).

Spletna stran: https://www.jakrs.si/bralna-kultura/rastem-s-knjigo/