EKO_ZNAKeko_sola
Spletna stran projekta:

Program Ekošola je mednarodno uveljavljen program celostne okoljske vzgoje in izobraževanja, namenjen spodbujanju in večanju ozaveščenosti o trajnostnem razvoju med otroki, učenci in dijaki skozi njihov vzgojni in izobraževalni program ter skozi aktivno udejstvovanje v lokalni skupnosti in širše. Vsako leto najuspešnejšim šolam podeljujemo mednarodna priznanja – zelene zastave. To je tudi edino javno in mednarodno priznanje slovenskim šolam za okoljevarstveno delovanje, skladno z mednarodnimi kriteriji FEE (Foundation for Environmental Education).

Cilji Ekošole so vzgoja otroka in mladostnika, da skrb za okolje in naravo postane del življenja, uvajati vzgojo in izobraževanje za okoljsko odgovornost, spodbujati in večati kreativnost, inovativnost ter izmenjavo idej, učinkovita raba naravnih virov (voda, odpadki, energija), povezovati okoljska vprašanja z ekonomskimi in socialnimi, razvijati pozitivne medsebojne odnose, sodelovati pri preprečevanju in odpravi revščine, vzgajati in izobraževati za zdrav način življenja v zdravem okolju, povezovati ekošole v Sloveniji, EU in širše.

Projekti ekošole, ki jih bomo izvajali v šolskem letu 2020/21:

• EKO KVIZ
  • PODNEBNE SPREMEMBE
  • ŠOLSKA VRTILNICA
  • EKOBRANJE ZA EKOŽIVLJENJE
  • ALTERMED
  • NE ZAVRZI OBLEK, OHRANI PLANET! odgovorno ravnanje z rabljenimi oblačili

Dejavnosti ekošole, ki jih bomo izvajali v šolskem letu 2020/21 bodo zelena straža,  ločevanje odpadkov, recikliranje, dnevi dejavnosti: Reciklaža papirja, Učinkovita raba energije – ogled HE, Lokalna prehrana, Čebele in čebelji pridelki, delavnice povezane z okoljskimi vsebinami, praznovanje Dneva Zemlje, razstave,..

Cilji ekošole:

• Vzgoja za okoljsko odgovornost;
  • Razvijanje pozitivnih medsebojnih odnosov in pomoč pri odpravi revščine;
  • Vzgoja za zdrav način življenja v zdravem okolju (uvajanje ekološko predelane hrane, pitniki, gibanje);
  • Spodbujanje kreativnosti, inovativnosti in izmenjava idej;
  • Učinkovita raba naravnih virov (voda, odpadki, energija);
  • Povezovanje med ekošolami doma, v okviru EU in širše;
  • sodelovanje z nacionalno koordinacijo eko šole in lokalno skupnostjo;
  • promocija eko šole.