Na  OŠ Puconci smo se v   šolskem letu 2019/2020 ponovno  prijavili na projekt KULTURNA ŠOLA in bili  ponovno, zdaj že tretjič zaporedoma,  uspešno izbrani na podlagi dela  na kulturnem področju. Naziv smo pridobili za obdobje štirih  let, in sicer do leta 2024.  Tako bomo tudi v letošnjem šolskem letu temu projektu namenili posebno pozornost. Na šoli bodo  učencem ponujene mnoge interesne dejavnosti in izbirni predmeti, kjer si bodo  učenci izpopolnjevali svoje znanje. Sodelovali bodo lahko  v raznih dejavnostih; plesnem krožku, likovnem krožku, turističnem krožku, v folklorni skupini, ustvarjali  igro pri dramskem krožku, se učili recitacij pri recitacijskem krožku, sodelovali v fotografskem krožku… Učenci se bodo  skupaj z mentorji predstavili na različnih tekmovanjih in natečajih. Sodelovali bodo na šolskih, območnih, regionalnih in državnih tekmovanjih.  Predstavili bodo  svoje delo tudi na proslavah  in s tem predstavljali šolo tako v domači kot tudi v širši okolici.  Že vrsto let učenci dosegajo na teh tekmovanjih in natečajih lepe rezultate in verjamem, da bodo tudi v letošnjem šolskem letu enako uspešni kot doslej.

Interesne dejavnosti in projekti, v katerih so bili učenci do sedaj najbolj uspešni, so naslednji:

• dramska skupina Veseli sončki
  • dramska skupina Puconski vragci
  • dramska skupina POŠ Mačkovci
  • pevski zbor ( otroški in mladinski )
  • recitacijska skupina
  • folklorna skupina
  • fotografska skupina
  • likovna skupina
  • šolski radio
  • projekt Objem
  • šolski časopis