This image has an empty alt attribute; its file name is varnossoncem.jpgProgram Varno s Soncem je usmerjen k seznanjanju učencev o škodljivih posledicah delovanja sončnih žarkov in ukrepih s katerimi lahko nastanek teh posledic učinkovito preprečimo ali zmanjšamo. V šolskem letu 2020/2021 bodo v projektu bodo sodelovali učenci 1., 4., in 5. razreda.

Učenci bodo v okviru razrednih ur ter pri podaljšanem bivanju spoznavali koristne in škodljive učinke sonca.

Učenci bodo pri tem pridobili:

• osnovna znanja o soncu njihovi starosti primerno,
  • osnovna znanja o koži,
  • osvojili bodo pravilen način izvajanja zaščite pred škodljivim delovanjem sončnih žarkov.

V okviru projekta  bodo učenci raziskovali,  likovno ustvarjali – napisali pesem, zgodbo, naredili plakat, si izdelali zaščitno pokrivalo. Poskrbeli bodo za dovolj pitja vode, se primerno oblačili in si zaščitili oči. Omejili bodo čas gibanja na soncu ter se umaknili v senco. Kot dodatno zaščito bodo uporabili kemične pripravke. O škodljivih posledicah delovanja sončnih žarkov bomo seznanili tudi starše učencev, ki se odpravljajo v plavalno šolo v naravi. Aktivnosti bodo potekale v spomladanskih mesecih.