je nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture, ki ga pripravljajo Javna agencija za knjigo RS, Ministrstvo za kulturo, Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport, Združenje splošnih knjižnic ob podpori Zavoda RS za šolstvo, Društvo šolskih knjižničarjev Slovenije in Društvo slovenskih pisateljev v sodelovanju s splošnimi in šolskimi knjižnicami.  S projektom skušamo učence motivirati  za branje mladinskega leposlovja slovenskih avtorjev in jih spodbuditi k obiskovanju splošnih knjižnic. V okviru projekta bodo učenci 7. razreda obiskali Pokrajinsko in študijsko knjižnico v Murski Soboti. Tamkajšnje knjižničarke jim bodo predstavile knjižnico, jih seznanile s knjižnično informacijskim sistemom, z najnovejšim mladinskim leposlovjem ter jim predstavile  knjigo, ki jo bodo dobili v dar ter avtorja knjige. Ob obisku bo vsak sedmošolec dobil svoj izvod knjige. Izvedba projekta za šolsko leto 2020/2021 je še negotova zaradi epidemije covid-19 in finančne situacije. Oktobra bo sprejet rebalans proračuna in takrat bomo izvedeli, če se bo projekt izvajal, v kakšni obliki se bo izvajal in katera knjiga bo izbrana za darilo učencem.

Spletna stran: https://www.jakrs.si/bralna-kultura/rastem-s-knjigo/