V torek, 6. oktobra, je na Osnovni šoli Puconci potekal kulturni dan za učence prve in tretje triade, v četrtek, 8. oktobra, pa za učence druge triade.

Učenci prve triade so se srečali s pisateljico Vesno Radovanovič, ki  je v lanskem letu dobila nagrado Kristine Brenkove za izvirno slovensko slikanico za besedilo slikanice Petelinček prebudi upanje. Pravljičarka jim je kulturni dan polepšala s pripovedovanjem pravljic, po oddelkih pa so nato brali in poustvarjali že omenjeno nagrajeno pravljico.

Učenci tretje triade so se srečali z literarnim ustvarjalcem Ferijem Lainščkom, ki jim je pripovedoval o svoji življenjski in pesniški poti ter učencem povedal tudi nekaj pomembnih življenjskih modrosti. Učenci so še posebej uživali ob poslušanju Lainščkovih pesmi iz pesniške zbirke NE ter pesnikovih ljubezenskih pesmi.

Učenci druge triade so brali delo Dese Muck Blazno resno o šoli, odlomke iz knjige so dramatizirali in delo likovno poustvarjali.

Ob kulturnem dnevu so nastali lepi izdelki na temo obravnavanih del. Nekatere si lahko ogledate tudi v foto galeriji.