CŠOD s sedežem v Ljubljani je v konzorcij povabil 12 organizacij (šole in vrtci). Pridružene so organizacije iz Norveške, Španije, Finske, Nemčije, Češke, Švedske, Cipra, Romunije, Italije in Slovenije. Cilj je nadgradnja metodike in didaktike učenja na prostem skozi izvedbo kvalitetnih aktivnosti na prostem. Izobraževalni obiski in seminarji na temo učenja na prostem, partnerskih predstavljajo neposreden stik s predstavniki gostujoče organizacije in lažje pridobivanje odgovorov na vprašanja. Hkrati predstavljajo opolnomočenje strokovnih delavcev na področju učenja na prostem. Cilj je tudi širjenje kvalitetne prakse pouka na prostem v redni program šol, vrtcev in CŠOD-jev v Sloveniji. Pouk na prostem se lahko izvaja v okviru naravoslovja, družboslovja, športa in jezikov.

Načela, ki jih projekt podpira so:

• vključevanje in raznolikost,
  • okoljska trajnost in odgovornost,
  • digitalno izobraževanje,
  • aktivna udeležba v mreži organizacij Erasmus.

Prvo projektno leto se je zaključilo 30. novembra 2022 hkrati pa že poteka drugo projektno leto mednarodnih aktivnosti, ki se zaključi konec maja 2024, tretje projektno leto pa konec avgusta 2024.

Spletna stran projekta: