Šolski EKO vrt je sodoben učni pripomoček in čudovita popestritev šolske okolice ter zanimiv učni poligon za otroke – spoznavanje rastlin, pridelkov, vrtnih prebivalcev, procesov v naravi, kot tudi rokovanje z orodjem in zemljo. Zraven šole stojijo EKO učilnica, permakulturni vrt, visoke grede, čutna pot, učilnice na prostem, sadovnjak, njiva in čebelnjak. Tudi podružnični šoli Mačkovci in Bodonci ter vse enote vrtcev gojijo ljubezen do narave na svojih vrtovih. Z novimi znanji želimo našim učencem privzgojiti ljubezen in skrb do narave s pravilnimi pristopi, od semena do pridelka na ekološki način. Z urejenim šolskim vrtom pripomoremo k ozaveščanju učencev, staršev in občanov za varovanje okolja in zdrav način življenja.

V šolskem letu 2023/2024 bomo izvedli naslednje aktivnosti:

• skozi celo šolsko leto bomo, predvsem v času podaljšanega bivanja, aktivno urejevali in skrbeli za šolski vrt, visoke grede ter cvetlične gredice,
  • aktivno sodelovali s projektom Zdrava šola ter Eko šola,
  • izvedli delavnice ob naravoslovnih dnevih učencev,
  • izvedli popoldansko neformalno srečanje z učenci, starši, starimi starši ter širšo lokalno skupnostjo ob svetovnem dnevu Zemlje, 22. aprila 2024,
  • ozaveščali učence in starše o pomembnosti ekološke pridelave ter lokalne in sezonske hrane,
  • na čutni ravni doživljali bogastvo našega okolja, ozaveščali o pomembnosti ohranjanja zdrave narave.

Spletna stran: solskiekovrt.si