Šolska knjižnica

A) SPLOŠNE INFORMACIJE

V šolski knjižnici je približno 18.000 knjižnih enot, ki se nahajajo v knjižnici na centralni šoli, na obeh podružnicah in v posameznih učilnicah. Na razpolago so leposlovne in strokovne knjige za učence in učitelje. Poleg tega so za uporabo pri pouku na voljo DVD-ji, videokasete, avdiokasete in zgoščenke. Učencem in učiteljem so na voljo tudi številne revije. V knjižnici poteka poleg nabave, obdelave gradiv in izposoje tudi bibliopedagoško delo z oddelki in skupinami, pripravljajo se razstave in knjižne uganke. Knjižničarka je zadolžena tudi za zbiranje naročil za mladinski tisk in razdeljevanje le-tega. V sklopu knjižnice je čitalnica z dvajsetimi sedeži. Učenci si lahko izposodijo ali vrnejo knjige:

OŠ Puconci

• vsak dan od 7.35 do 7.50;
  • v ponedeljek, četrtek in petek od 10.35 do 14.10;
  • v torek in sredo od 10.35 do 11.00.

POŠ Mačkovci

• v sredo od 12.25 do 13.45;

POŠ Bodonci

• v torek od 11.40 do 13.40.

Knjige (spletna stran): WINKNJ – OPAC

A) UČBENIŠKI SKLAD

Iz šolskega učbeniškega sklada si učenci izposojajo komplete učbenikov za posamezne razrede. V šolskem letu 2015/2016 so si lahko vsi učenci izposodili učbenike brezplačno. Skrbnica učbeniškega sklada je šolska knjižničarka, pri razdeljevanju pa ji pomagajo učitelji.