»PRVA ZAPOSLITEV« – Nina Lovenjak

Nina Lovenjak se v osnovni šoli v Puconcih usposablja kot pripravnica na področju učitelja razrednega pouka. V tem času se aktivno vključuje v neposredni delovni proces, v organizacijo dela in v samo izvedbo poučevanje na razredni stopnji. Uspešno opravlja vnaprej pripravljeno delo in pomaga na različnih področjih dela v šoli (spremstvo, jutranje varstvo, podaljšano bivanje, poučevanje, pomoč učencem s težavami, plavalni tečaj, mednarodni tabor,…) in se tako navaja na samostojno opravljanje učiteljskega poklica.

V tem času pripravništva se kandidatka pripravlja na opravljanje strokovnega izpita na področju vzgoje in izobraževanja. Tako se seznanja tudi s šolsko zakonodajo, z internimi akti šole ter z ostalim strokovnim gradivom.