Shema šolskega sadja

Projekt izvaja Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano v sodelovanju z Ministrstvom za šolstvo in šport ter Ministrstvom za zdravje. Shema šolskega sadja in zelenjave (v nadaljevanju SŠSZ) je ukrep skupne kmetijske politike EU v sektorju sadja in zelenjave, ki šolarjem zagotavlja brezplačno sadje in zelenjavo. Shema šolskega sadja spodbuja zdrave prehranske navade pri mladih.

Namen in cilji Sheme šolskega sadja:

–          spodbujanje zdravega prehranjevanja pri otrocih in mladih s čim pogostejšim uživanjem sadja in zelenjave,

–          ustavitev trenda zmanjševanja porabe sadja in zelenjave,

–          zagotovitev trajnega povečanja sadja in zelenjave v prehrani otrok in mladostnikov,

–          preprečevanje naraščanja pojava prekomerne telesne teže in debelosti pri otrocih in mladih.

Na naši šoli bomo Shemo šolskega sadja izvajali celotno šolsko leto 2015/16. Vsem učencem od 1. do 9. razreda bomo enkrat tedensko ponudili obrok sadja oz. zelenjave.

Več informacij o Shemi šolskega sadja najdete na spletni strani: http://www.shemasolskegasadja.si/