Program Varno s Soncem je usmerjen k seznanjanju učencev o škodljivih posledicah delovanja sončnih žarkov in ukrepih s katerimi lahko nastanek teh posledic učinkovito preprečimo ali zmanjšamo.

V šolskem letu 2021/2022 bodo v projektu bodo sodelovali učenci 1., 4., in 5. razreda. Učenci bodo v okviru razrednih ur ter pri podaljšanem bivanju spoznavali koristne in škodljive učinke sonca. V okviru projekta bodo učenci raziskovali, likovno ustvarjali – napisali pesem, zgodbo, naredili plakat, si izdelali zaščitno pokrivalo. Poskrbeli bodo za dovolj pitja vode, se primerno oblačili in si zaščitili oči. Omejili bodo čas gibanja na soncu ter se umaknili v senco. Kot dodatno zaščito bodo uporabili kemične pripravke.

O škodljivih posledicah delovanja sončnih žarkov bomo seznanili tudi starše učencev, ki se odpravljajo v plavalno šolo v naravi.

Aktivnosti bodo potekale v spomladanskih mesecih.