Tradicionalni slovenski zajtrk šol. leto 23/24

OŠ Puconci bo v šolskem letu 2023/2024 sodelovala v vseslovenskem projektu Tradicionalni slovenski zajtrk, katerega namen je izboljšati zavedanje o namenu in razlogih za lokalno samooskrbo, domačo pridelavo in predelavo ter v okviru sistema javnega naročanja spodbudili aktivnosti zagotavljanja hrane, pridelane v lokalnem okolju. V ospredje se postavlja pomen kmetijstva in čebelarstva ter spodbujanje k pravilni in zdravi prehrani. Prav tako se ozavešča pomen živilskopredelovalne industrije. Posebna pozornost se namenja pomenu gibanja in ohranjanja čistega okolja.

Letos bo Tradicionalni slovenski zajtrk v petek, 17. novembra 2023. Letošnja osrednja tema je kruh, ki ga bomo povezovali z žiti in izdelki iz žit, tako je slogan letošnjega TSZ “Kruh za zajtrk

– super dan!” Na ta dan bomo pripravili dejavnosti, katerih vsebina bo povezana s cilji Tradicionalnega slovenskega zajtrka.

Spletna stran: https://www.nasasuperhrana.si/tradicionalni-slovenski-zajtrk/