Maskota Pasavček pospremi učence v šolo

Spoštovani!

Javna agencija RS za varnost prometa okviru nacionalne preventivne akcije Začetek šole in varnost otrok načrtuje, da bo maskota Pasavčka na lokaciji pred OŠ Puconci, 6. 9. 2023.

Ta dan bo maskota Pasavčka od 7.30 naprej pospremila učence do šole, čez prehod za pešce in v bližini šole pogledala ali so otroci pravilno pripeti v vozilu in uporabljajo njim primerne otroške varnostne sedeže.Na dogodku bodo prisotni predstavniki AVP (maskota Pasavček), fotograf in morebitni drugi udeleženci za večjo varnost v prometu.

Ob 8. uri pa bodo, pred vhodom v Zeleno dvorano, vse navzoče kratko nagovorili ravnatelj, župan, predstavnica SPV (AVP) – dr. Irena Janžekovič Žmauc in vodja občinskega SPV-ja, če vam čas dopušča, ste vljudno vabljeni, da jim prisluhnete. Namen dogodka je zagotavljanje varnega prihod otrok v šolo in spodbujanje vseh udeležencev v prometu k večji previdnosti ob začetku šolskega leta in vedno v bližini vzgojno-izobraževalnih ustanov.

Lep pozdrav,

mentorica in koordinatorica projekta Pasavček na OŠ Puconci Helena Škerget Rakar

OBVESTILO