Projekt KORAK K SONČKU so v Zvezi Sonček začeli daljnega leta 1993. Takrat je Svetlana Makarovič napisala pravljico Veveriček posebne sorte in jo podarila otrokom s cerebralno paralizo, izdala pa jo je Zveza Sonček s pomočjo donatorjev. V projekt se vključujejo tako vrtci, osnovne šole in celo srednje šole. V letošnjem šolskem letu 2023/2024 se bodo v projekt vključili tudi učenci centralne šole in obeh podružničnih šol. Učitelji bomo cilje iz učnega načrta povezali ter prepletli s cilji zastavljenimi v okviru projekta.

Pri razrednih urah ter ostalih urah po predmetniku bomo uresničili nekaj izmed zastavljenih ciljev projekta:

• sprejemanje in razumevanje vsakršne drugačnosti,
  • medsebojno druženje in preprečevanje diskriminacije,
  • pomagati vsem otrokom uresničevati pravico do vključevanja v socialno okolje in polnega sodelovanja v njem,
  • predstavitev literature na temo drugačnosti.

V okviru projekta bomo tako brali literaturo na temo drugačnosti, se o tem pogovarjali, pisali pesmi, likovno poustvarjali, dramatizirali. Spoznali bomo delo ljudi, ki se vsakodnevno srečujejo z otroci s posebnimi potrebami. Pri urah slovenščine bomo vzporedno s cilji iz učnega načrta pisali pisma, voščilnice ter si dopisovali z učenci s IV. šole v Murski Soboti. Vzporedno s projektom Eko šola bomo že tretjo leto zapored zbirali plastične pokrovčke in jih namenili društvu Vesele nogice. Ob dnevu cerebralne paralize, 6. oktober, bomo nekaj besed namenili drugačnosti in se seznanili s pojmom cerebralna paraliza. 21. 3. 2024 bomo obeležili dan Downovega sindroma in obuli dve različni nogavici. Aktivnosti bodo potekale skozi celo šolsko leto.