Program Varno s Soncem je usmerjen k seznanjanju učencev o koristnih in škodljivih posledicah delovanja sončnih žarkov ter ukrepih s katerimi lahko nastanek škodljivih posledic učinkovito preprečimo ali zmanjšamo. V šolskem letu 2023/2024 bodo v projektu sodelovali učenci od 1. do 5. razreda. Učenci bodo v okviru pouka, razrednih ur, športnih aktivnostih ter pri podaljšanem bivanju spoznavali koristne in škodljive učinke sonca.

Pridobili bodo:

• osnovna znanja o soncu (njihovi starosti primerno),
  • osnovna znanja o koži,
  • usvojili bodo pravilen način izvajanja zaščite pred škodljivim delovanjem sončnih žarkov.

V okviru projekta bodo učenci raziskovali teme o soncu, likovno ustvarjali, napisali pesem, zgodbo, naredili plakat, si izdelali zaščitno pokrivalo. Poskrbeli bodo za dovolj pitja vode, se primerno zaščitili z oblačili in pokrivali. Omejili bodo čas gibanja na soncu ter dejavnosti izvajali v senci. Kot dodatno zaščito bodo uporabili kemične pripravke. O škodljivih posledicah delovanja sončnih žarkov bomo seznanili tudi starše učencev, ki se odpravljajo v plavalno šolo v naravi. Aktivnosti bodo potekale v spomladanskih mesecih.