Podrobnosti dogodka

Osnovno šolo Puconci je v sodelovanju z Občino Puconci pristopila k projektu Očistimo Slovenijo 2018. Namen projekta je združiti v enem dnevu vse uspešne in tradicionalne čistilne akcije, ki jih že vrsto let prirejajo različne organizacije in društva.

V soboto, 15. septembra 2018 ne bomo izvedli običajne in že ustaljene čistilne akcije, ampak bomo izvedli aktivnosti, ki dvigujejo ozaveščenost o preprečevanju, zmanjševanju, ločenem zbiranju in ponovni uporabi odpadkov. Istočasno bomo v okviru projektov Zdrava šola in Pot do lokalne hrane izvajali dejavnosti za promocijo zdravja na telesnem, duševnem, socialnem ter okoljskem področju zdravja za učence in učitelje. Hkrati pa se bomo veselili jesenskega pobiranja pridelkov na vrtu, gredah, njivi in v sadovnjaku.

Dejavnosti:

• Pobiranje jesenskih pridelkov in njihova raba ter ostala jesenska dela na vrtu
  • Poslikava kamnov, za označbo rastlin na vrtu
  • Kamnita reka – vsak učenec pobarva en kamen…
  • Izdelava zgibank o različni uporabi vode ter ponovni uporabi očiščene odpadne vode
  • Obdelava ter izdelava zof za sedenje ali počitek iz odpadnih lesenih palet
  • Kulinarične delavnice
  • ekipa FLOW RAMPS bo predstavila urbane športe, in sicer skejt ter BMX na rampi

Dejavnosti se bodo začele izvajati ob 7.50 uri. Avtobusni prevozi zjutraj, so organizirani ob običajnih terminih.

Z dejavnostmi bomo zaključili ob 12.15 uri. Odvozi avtobusov domov bodo ob 12.30 uri.

Prehrana: učenci bodo imeli malico, kosila ta dan ne bo.

Prisotnost je obvezna za vse učence centralne šole, ker bomo s tem nadomeščali pouka prostega dne, 24. 12. 2018.

Na podružničnih šolah (Bodonci in Mačkovci) bomo nadomeščali pouka prostega dne, 24. 12. 2018 v soboto, 29. 9. 2018.