Skoči na glavno vsebino
+(386)2 545 96 00 ospuconci@ospuconci.si

Igra Prometna kača je kampanja, ki spodbuja otroke in njihove starše, ki so glavna ciljna skupina, k hoji in kolesarjenju v šolo.

Kampanja je oblikovana za osnovne šole, njen cilj pa je spodbuditi otroke, starše in učitelje k hoji, kolesarjenju, uporabi javnega prevoza ali souporabi avtomobila za pot v šolo in iz nje. S to dvotedensko kampanjo želimo odpraviti negativne predstave, kot je na primer varnost v cestnem prometu, in spodbujati trajnostne načine prevoza kot zabavne in zdrave za otroke in starše. Poleg tega hoja in kolesarjenje prispevata k priporočeni dnevni telesni aktivnosti, ki jo otroci potrebujejo. Zmanjšuje tudi zastoje in pomanjkanje parkirnih mest v okolici šole.

Na naši šoli dajemo poudarek skupnemu prevozu, torej javnemu avtobusnemu pred individualno posamezno vožnjo z avtomobilom. Spodbujamo naše učence, ki so doma v kraju šole, da bi v šolo prihajali peš in/ali s kolesom. V šolskem letu 2016/17 bomo kampanjo izvedli od 3. do 14. aprila.

Spletna stran: Prometna kača – OŠ Puconci

prometna_kaca

 

 

 

(Skupno 41 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost