Na OŠ Puconci smo letos prvič izvedli literarni večer, ki je potekal pod okvirom vse Slovenske akcije, ob svetovnem dnevu knjige, Noč knjige. Na naši šoli smo se odločili za različico, ki jo pripravlja Amnesty international. Poglobili smo se v pesem Johna Lennona, Pomisli (Imagin), v delavnici smo raziskovali posamezne otrokove pravice, in smo razpravljali o tem kakšna je aktualnost pesmi in stanje otrokovih pravic v današnjem svetu. Na koncu smo spoznali še misli in razmišljanja Carl Sagana, saj smo tako naredili prehod na znanost in astronomijo. Načrtovali smo še astronomsko opazovanje, vendar se je to izjalovilo zaradi oblačnega vremena. Izvedba prireditve je bila uspešna kljub majhni udeležbi.