Učenci OŠ Puconci združili dobrodelnost in kreativnost ter ustvarili 172 risbic

Na natečaju je sodelovalo več kot 100 šol. Med  5700 prispelimi risbicami so izbrali 15 finalistov. Med finalisti je tudi slika učenke Žive DOGAR iz 6. B razreda. Njena slika bo krasila zvezke v trgovinah Office& more, zato najlepša hvala vsem, ki ste všečkali njeno sliko na facebooku.

»Rišem za prijatelja« je projekt podjetja Acron d.o.o. (galanterije Bags&More in papirnice Office&More), ki je namenjen pomoči otrokom. Podjetje ga je prvič izvedlo leta 2018 in zaradi izjemnega odziva se je odločilo, da ga izvede tudi letos. K sodelovanju so povabili učence osnovnih šol in posameznike, da narišejo risbice na temo NARAVA. Učenci OŠ Puconci so se na projekt odzvali pozitivno in bili navdušeni nad ustvarjanjem. Nekateri so narisali tudi dve ali več risb. S tematiko vsi skupaj želimo prebujati zavest o varovanju okolja, predvsem pa pomagati tistim, ki potrebujejo našo pomoč, kar je glavni namen natečaja. Izmed vseh prejetih risb bodo izbrali 6 najlepših in jih natisnili na zvezke. Zvezke z natisnjenimi risbami bodo prodajali po simbolični ceni 1€. Celoten izkupiček prodaje bo šel v dobrodelne namene in ga bodo razdelili med sodelujoče šole, ki so poslale vsaj 100 risb. Prav tako bo namenjem šolskemu skladu in se bo izročil v obliki šolskega in likovnega materiala. Učenci in učitelji OŠ Puconci se strinjamo, da je dobrodelnost lahko zabavna in kreativna. S tem, da podpiramo tovrsten projekt, ozaveščamo otroke o solidarnosti in pomoči šibkejšim, ter da lahko z majhnimi dejanji spreminjamo svet.

Januar, 2019

Monika Vidmar