OŠ PUCONCI je prejemnica NACIONALNEGA JEZIKOVNEGA PRIZNANJA za akcijo Čezmejno sodelovanje

Na osrednji prireditvi za evropski dan jezikov v Ljubljani, 25. septembra 2019, ki ga organizira Zavod RS za šolstvo skupaj s Predstavništvom Evropske komisije v Sloveniji, Ministrstvom za izobraževanje, znanost in šport ter CMEPIUS-om, je šola za uspešno 10-letno sodelovanje s šolo iz avstrijske Lipnice prejela priznanje.

fotografije

Prejeto priznanje je priznanje aktivnostim, ki spodbujajo večjezičnost in krepijo zavedanje o pomenu znanja tujih jezikov. Znanje tujih jezikov je ena od pomembnih spretnosti, ki bodo pripomogle k temu, da bodo ljudje bolje pripravljeni za vstop na trg dela in bodo tako lahko čim bolj izkoristili razpoložljive priložnosti.

Nacionalno jezikovno priznanje je rezultat dela vseh učiteljev, ki so se v vseh desetih letih vključili v aktivnosti v okviru sodelovanja, učencev, ki so z velikim veseljem pričakovali mednarodne izmenjave, in podpore vodstva šole.

Vodja sodelovanja:

Irena Sabo