Skoči na glavno vsebino
+(386)2 545 96 00 ospuconci@ospuconci.si

22. april, svetovni dan Zemlje je dan, ko se lahko še posebej poklonimo Zemlji, našemu zelenemu planetu in se ob tej priložnosti spomnimo, da je ohranitev našega planeta naša skupna skrb.

In tako smo se tudi letos na OŠ Puconci odločili, da vsaj kanček našega šolskega dela na daljavo posvetimo Zemlji. Tako želimo z radijsko uro in aktivnostmi pozvati vse učence in tudi širšo okolico, da bi vsak dan ravnali odgovorno in na ta način izkazovali, da se zavedamo ranljivosti in enkratnosti planeta, na katerem živimo. Vsi ljudje se moramo združiti in sprejeti odločitev za novo, pravo skupno pot. In samo ozaveščena skrb za naše okolje je prava pot. Je pot, na kateri živimo vrednote, s katerimi krepimo naš odnos do zdravega in čistega, predvsem pa varnega okolja. Vse želimo spodbuditi, da bi se vsi skupaj po naših najboljših močeh vsak dan znova trudili za ohranitev našega planeta za nas in za vse poznejše rodove.

In kaj lahko dnevno naredi vsak posameznik zase, zate in za ves planet? Naj navedemo le nekaj idej:

  • ugaša luči in računalnike,
  • zapira pipe med pranjem rok, zob, med tuširanjem,
  • se na pot odpravi peš ali s kolesom,
  • se v trgovino odpravi s košaro, cekrom ali platneno nakupovalno vrečko,
  • ločuje odpadke,
  • skrbno in varčno ravna z vodo v času suše,
  • nikoli ne zvrže odpadkov v naravo.

Z našimi učenci in vsemi zaposlenimi se tako skozi celo leto trudimo, da bi ohranili naše lokalno okolje prijetno in prijazno, pa tudi svet zdrav in čist za vse poznejše rodove. Hvala, ker se trudite z nami.

Vodja Zdrave šole: Nina Cigüt, spec.ped.

(Skupno 784 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost