Spoštovani starši, učenci!

Vlada Republike Slovenije je za sedem dni podaljšala ukrepe za zajezitev in obvladovanje epidemije covid-19.

To pomeni, da od ponedeljka, 30. 11. 2020, ostaja v veljavi ODLOK O PREPOVEDI ZBIRANJA LJUDI V ZAVODIH S PODROČJA VZGOJE IN IZOBRAŽEVANJA v enakih določilih kot do sedaj. Posledično ostaja v veljavi tudi sklep ministrice o izobraževanju na daljavo.

Vključitev vsaj dela učenk in učencev v šolske klopi je verjetnejša, če se bomo vsi potrudili izboljšati epidemiološko situacijo v Sloveniji, od 7. 12. 2020 dalje. Ko bo odločitev o izvajanju vzgojno-izobraževalnega dela v šolah sprejeta, vas bomo o tem nemudoma obvestili.

Ministrica za izobraževanje znanost in šport je 26. 11. 2020 izdala SKLEP, ki med drugim določa, da se vzgojno-izobraževalno delo po obveznem predmetniku izvaja v enem ocenjevalnem obdobju, ki traja od 1. 9. 2020 do 24. 6. 2021, razen za učenke/učence 9. razreda, kjer traja do 15. 6. 2021.

V upanju, da se bo zdravstvena situacija čim prej izboljšala, vam želimo uspešno delo in predvsem, da vsi skupaj ostanete zdravi.

Povezava: SKLEP MINISTRICE