Več informacij in prijavnica na spodnji povezavi.

Prijavnica in informacije – Popestrimo šolo-počitniške delavnice

Dragi učenci, vabimo vas, da se nam pridružite na delavnicah Popestrimo šolo, ki bodo potekale v počitnicah. Za vas pripravljamo naslednje delavnice:

1.  Delavnica Lego WeDo: Znanstveno vozilo Milo in senzor gibanja

četrtek, 01. 07. 2021 | 9.00 – 12.00 | učenci 2. razreda (do 12 učencev)

Želiš zvedeti kako človek raziskuje z robotskimi vozili in sondami druge planete v našem osončju. Potem je ta delavnica prava zate. Sestavil boš robotka Mila ter ga z napisanim programom tudi uporabljal.

2.  Delavnica Lego WeDo: Dirkalnik, hitrost in merjenje časa.

petek, 02. 07. 2021 | 9.00 – 12.00 | učenci 3.-4. razreda (do 12 učencev)

Sestavi dirkalnik in razišči kaj vse vpliva na hitrost tega. Spoznal boš pojme kot je čas, pot in hitrost. Nadgrajevali bomo dirkalnik in z meritvijo preizkušali uspešnost nadgradnje.

3.  Delavnica Foto: Fotografija in osnove obdelovanja slik

ponedeljek, 05. 07. 2021 | 9.00 – 12.00 | učenci 4.-5. razreda

Poišči zanimiv motiv in ga ujemi v objektiv. Kako poiskati kaj fotografirati? Fotografija za vsako priložnost in hobi. Nato pa bomo odkrivali skrivnosti kako čudovite fotografije narediti še lepše.

4.  Delavnica Stop-motion: Izdelava stop-motion videa

sreda, 07. 07. 2021 | 9.00 – 12.00 | učenci 4.-5. razreda

Kako oživijo neživi objekti s pomočjo fotoaparata, mobilnega telefona ali tablice. Spoznali boste kako so nastale prve gibljive slike in kako se naredi lastno risanko – kot so jih delali nekoč.

5.  Delavnica Montaža videa: Snemanje videoposnetkov in osnove montaže

petek, 09. 07. 2021 | 9.00 – 12.00 | učenci 4.-5. razreda

Naredimo domači video posnetek bolj zanimiv ali pa želite narediti resni video prispevek. Pripravili boste svojo montažo videoposnetkov, ki jih boste posneli.

Učenci in starši spremljajte šolsko spletno stran www.ospuconci.si na kateri bomo v drugi polovici avgusta ponovno objavili zanimive delavnice…