V soboto 7. 5. 2022 je potekalo Državno tekmovanje in srečanje mladih čebelarjev na Biotehniški srednji šoli v Mariboru.

Našo šolo so zastopale 3 skupine:

Nižja stopnja:

• Brin Krpič in Iva Zavec: BRONASTO PRIZNANJE

Srednja stopnja:

• Aneja Krpič in Natalia Pervan: BRONASTO PRIZNANJE
  • Taja Šadl in Luša Berendijaš: priznanje za sodelovanje

Učenec Brin je svoje doživetje opisal takole:

V soboto zjutraj smo se zbrali pred šolo, sedli v kombi in se odpravili proti Mariboru. Ko smo prispeli smo parkirali in poiskali recepcijo. Tam smo dobili vrečke z zajtrkom in darilca. Po malici smo šli k učiteljem s številko naše učilnice. Učitelji so razložili pravila in nam razdelili liste, tekmovanje se je začelo. Ko smo oddali liste smo šli ven in poiskali mentorje, ki so nam razkazali okolico. Najprej smo si ogledali kliniko za živali. Videli smo laboratorij, recepcijo in sobo za operiranje. Potem smo si ogledali terarij, kjer so bili večinoma plazilci. Ogledali smo si še razstavni čebelji panj ter muzej. Zadnji ogled pa je bila predstavitev apiterapije. Po kosilu smo odšli na razglasitev rezultatov in podelitev nagrad oz. priznanj. Zelo sem bil vesel, saj sem dobil bronasto priznanje.