»Rastem s knjigo« je nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture. Z njim skušamo osnovnošolce in srednješolce motivirati za branje mladinskega leposlovja slovenskih avtorjev ter jih spodbuditi k obiskovanju splošnih knjižnic.

Projekt je Ministrstvo za kulturo začelo izvajati v šolskem letu 2006/2007.

fotografije

V letošnjem šolskem letu je bila  za osnovnošolce izbrana knjiga avtorjev Boštjana Gorenca, Jake Vukotiča (ilustracije) s pomočjo Kozma Ahačiča z naslovom Reformatorji v stripu, Škrateljc.

V začetku januarja so imeli z učenci 7. razredov ure knjižnično informativnega znanja, kjer so bili seznanjeni z delom v okviru projekta Rastem s knjigo.

V sredo, 22.2 2023, pa smo imeli delni kulturni dan, ko so učenci obiskali Pokrajinsko in študijsko knjižnico v Murski Soboti. Učencem so predstavili knjižnico, kje najdejo kakšna – leposlovna in poučna gradiva, kako poteka izposoja, kakšen je rok izposoje gradiva in delo s programom Cobiss. Učenci so dobili tudi knjigo Reformatorji v stripu, ki jo bodo uporabili pri pouku v 8.razredu.

Ta dan smo izskoristili tudi za vodeni ogled galerije v Murski Soboti.

Tako so učenci doživeli in podrobneje spoznali dve kulturni ustanovi v naši bližini.