Tudi v letošnjem šolskem letu smo se učitelji, učenci, vrtčevski otroci, vzgojitelji in ostali zaposleni v velikem številu odzvali in sodelovali v Nogavičnem izzivu.

21. marec je svetovni dan Downovega sindroma, zato smo si na ta dan obuli dve različni nogavici in tako izkazali podporo vsem otrokom, mladostnikom in odraslim z Downovim sindromom.

fotografije

V izzivu so sodelovali učenci in učitelji centralne šole Puconci, podružničnih šol Mačkovci in Bodonci ter otroci in vzgojitelji vseh enot vrtcev.

Nekaj učenk iz 2. a razreda je samoiniciativno pripravilo plakat o drugačnih otrocih in tako sošolce in sošolke ter druge prijatelje opozorilo na to, da moramo biti do drugačnih od nas prijazni, spoštljivi, ljubeznivi in prijateljski. Ne glede na to, če se med sabo razlikujemo po videzu, pa smo v srcu vsi enaki.

Postali smo del zgodbe otrok z Downovim sindromom in razbili predsodke o drugačnosti.

Zapisala: Nataša Kuhar