Skoči na glavno vsebino
+(386)2 545 96 00 ospuconci@ospuconci.si

Že četrto leto zapored so imeli učenci priložnost sodelovati na geografskem fotografskem natečaju »Mi v pokrajini«, ki ga v okviru mednarodnega dogodka »Noč geografije« organizirata Zveza geografov Slovenije in Društvo učiteljev geografije Slovenije. Namen natečaja je vzpodbuditi mladinsko radovednost ter pokazati, kako si učenci predstavljajo geografov pogled na pokrajino skozi objektiv fotoaparata.

Na razpis fotografskega natečaja se je z več kot 40. fotografijami odzvalo 35 učencev, od 6. do 9. razreda. Posnete so bile na različnih območjih ter prikazovale raznolike geografske pojave in procese ter odnose med geografskimi dejavniki. Na osnovnošolski ravni je bilo na izboru 85 fotografij, med katerimi so bile tudi fotografije štirih naših učencev.  

Sodelovali so:

  • Leonie s fotografijo: ZASIDRANA RADOVEDNOST.
  • Maj s fotografijo: KIČASTA ČUDESA NARAVE.
  • Inja s fotografijo: V SOJU ZIMSKIH ŽAROMETOV.
  • Lin s fotografijo: SANJSKI RAJ NA SOBOŠKEM JEZERU.

Vsi sodelujoči učenci naše šole so prejeli priznanja za sodelovanje z željo, da še kdaj ujamejo neponovljive trenutke v svoj fotografski objektiv. Fotografije, ki so bile poslane na šolski natečaj, bomo razstavili v šolskih prostorih.

  

(Skupno 116 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost