odgovorno_s_hrano

Odgovorno s hrano (angl.: We Eat Responsibly!) je triletni mednarodni projekt kateremu se je pridružila tudi naša šola. Obravnava celotno prehransko verigo in vključuje temeljna vprašanja načrtovanja, kakovosti, sestave in porabe hrane v vrtcih in šolah. V njem sodelujejo ustanove programa Ekošola iz osmih partnerskih držav, poleg Slovenije še iz: Bolgarije, Češke, Hrvaške, Latvije, Malte, Poljske, Romunije in Hrvaške. Z akcijsko usmerjenim pedagoškim delom in metodologijo sedmih korakov programa.

Ekošola spodbuja mlade, da:

razvijajo kritično razmišljanje ter pridobijo kompetentno znanje in usposobljenost,
razmišljajo o globalnih vidikih in vplivih prehranske verige
da sprejmejo nove vedenjske vzorce na področju (pre)hrane.

Projekt Odgovorno s hrano:

podpira učitelje pri vključevanju odgovornega ravnanja s hrano v šolski proces;
pomaga razvijati kritično razmišljanje otrok in šolarjev ter podpira njihove dejavnosti, ki vodijo do sprememb v vrtcih, šolah in v okolici;
dviguje ozaveščenost staršev in širše skupnosti o globalnem kontekstu (pre)hrane;
povezuje deležnike z različnih področij na področju (pre)hrane in kaže pot do odgovornih sprememb.
Mentorici projekta

Melita Ficko Sapač in Nina Sever