SREČANJE PREDŠOLSKIH IN  OSNOVNOŠOLSKIH PLANINSKIH SKUPIN POMURSKE REGIJE

na Jeruzalemu (338 m),

v soboto, 2. aprila 2016.

Za letošnje srečanje mladih planincev MDO Pomurje in njihovih mentorjev ter spremljevalcev iz severovzhodne Slovenije,  smo izbrali Jeruzalem, kjer smo se družili, igrali in peli. Še posebej pa smo uživali na poteh ob vzponu in spustu.

Na parkirnem prostoru na Podgradju, pri ribnikih so nas sprejeli vodniki in mentorji planinskih skupin PD Ljutomer, s katerimi smo potem skupaj krenili na pot proti Jeruzalemu.

Z avtobusom smo se odpeljali proti Podgradju, kjer smo skupaj z drugimi planinskimi društvi (kjer so člani tudi otroci iz vrtca), krenili proti Jeruzalemu.

Vreme je bilo ugodno, malce vetrovno.

Vmes med potjo smo se ustavili in malicali, kar smo imeli v nahrbtniku.

Utrinke s pohoda  si lahko ogledate na spodnji povezavi. Kot zanimivost – našli smo belo vijolico – in izvedeli zanimivo zgodbo, povezano s krajem Jeruzalem.

POHOD, 2.4.2016