Letošnja raziskovalna turistična naloga, 31. državnega festivala Turizmu pomaga lastna glava, je razpisana na temo Potujem, torej sem. Za sodelovanje na festivalu smo izdelali raziskovalno turistično nalogo s turističnim proizvodom, ki ga bomo predstavili na turistični tržnici v Mariboru, in sicer 6.4.2017.

Z navdušenjem smo se lotili letošnje teme ter nalogo naslovili z »Püconski časovni stroj«. V nalogi predstavljamo dvodnevni turistični program, izpopolnjen z različnimi aktivnostmi in druženji. Namenjen je osnovnošolskim  učencem slovenskih šol ter šol iz sosednjih držav. Udeleženci turističnega proizvoda morajo biti pripravljeni na medsebojno spoznavanje ter sodelovanje, hkrati pa na veliko izzivov, s katerimi se bodo srečevali v aktivnostih programa.

Za program turističnega proizvoda smo se člani turističnega podmladka, ki ga obiskujemo učenci 9. razreda, odločili na podlagi odgovorov anketiranih učencev naše šole ter treh intervjujev.

Mentorji: Monika Vidmar, Nina Vidonja, Mateja Žökš

TURISTIČNA NALOGA: Püconski časovni stroj_2017