V osnovni šoli Selnica ob Dravi je bilo v sredo, 21. 3. 2018, območno tekmovanje v znanju osnovnošolcev z imenom Raziskovalci znanja, ki je pomladek tekmovanja Prvaki znanja. Tekmujejo lahko učenci četrtih in petih razredov, ki se na tekmovanje pripravljajo s pomočjo revije Moj planet. Tekmovanje spodbuja splošno razgledanost, sodelovalno učenje, razvija občutek odgovornosti do skupine ter čut za pripadnost. Najpomembnejše pa je, da se učenci ob druženju in zabavi učijo, pa se tega sploh ne zavedajo.

Tokratnega prvega območnega tekmovanja se je udeležilo 20 ekip s hudomušnimi imeni. Našo šolo sta zastopali dve ekipi. Četrtošolci ekipe Mungosi so osvojili odlično sedmo mesto, medtem ko so se petošolske iz ekipe Super Štirica uvrstila na šesto mesto. Zmagala je ekipa Snickers OŠ Bogojina. Glede na rezultate državnega povprečja smo se uvrstili na odlično deseto in enajsto mesto, kar pomeni, da lahko upamo še na srebrni priznanji.

Mentorica: Mateja Žökš