Skoči na glavno vsebino
+(386)2 545 96 00 ospuconci@ospuconci.si

12. februar 2019

Scientia est potentia – Znanje je moč, je slogan tekmovanja Prvaki znanja. Učenci na tekmovanju ekipno rešujejo naloge, na katere se pripravljajo s pomočjo Velike ilustrirane otroške enciklopedije. Priljubljenost tekmovanja iz leta v leto narašča, saj vprašanja pokrivajo številna področja.

fotografije

Pomursko območno tekmovanje se je odvijalo na OŠ Križevci pri Ljutomeru.  Udeležili sta se ga ekipi naše šole, pod imenom »Ne hitri, le drzni« in ekipa »Živa Groza« ter se uvrstili na državno tekmovanje, ki je 12. februarja, potekalo na Osnovni šoli Antona Martina Slomška na Vrhniki. Tekmovanje je sestavljeno iz dveh delov. Prvi del je sestavljal pisni del, ki so ga učenci reševali po učilnicah. V drugem delu, na katerega se je uvrstilo sedem najboljših ekip, pa so se učenci pomerili pred publiko, v kvizu. Naši učenci se v finalni del na žalost niso uvrstili, saj so bila vprašanja pisnega dela prezahtevna. Kljub temu, da niso zmagali pa so si vseeno pridobili ogromno dodatnega znanja, ki jim bo zagotovo koristilo na marsikaterem področju. Preživeli so čudovito popoldne, saj so se pomerili v znanju, spoznali nove prijatelje ter se sprehodili tam, kjer je hodil Cankar. Kjer je na svoj prvi šolski dan padel v veliko lužo. Kjer je zapravil groš, zanj pravo bogastvo, za dateljne in ugotovil, da mu ti sploh niso všeč.  

Za uspehe si služite iskrene čestitke. Želimo pa vam, da ste še naprej tako vedoželjni, sodelovalni in uspešni.

 

Mentorica: Mateja Žökš

(Skupno 237 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost