Skoči na glavno vsebino
+(386)2 545 96 00 ospuconci@ospuconci.si

PREHRANA- GIBANJE-ZDRAVJE

Predstavitev OŠ Puconci na 15. sejmu Altermed v Celju, 2019

fotografije

Na sejmu Altermed težijo k pozitivnemu odnosu do zdravja in da zdravje doživljamo in pojmujemo kot vrednoto. Ker zdravje temelji na zdravi in uravnoteženi prehrani, telesni aktivnosti, medsebojnih odnosih in učencem varnemu okolju, na naši šoli aktivno sodelujemo v različnih dejavnostih in o tem ozaveščamo tudi druge. Otroci in učenci potrebujejo prehranska znanja, da bi se znali zdravo in uravnoteženo prehranjevati. Zdravje kot vrednota ima tudi v družini svoje pomembno mesto. Zato se lahko vprašamo zakaj so naše prehranjevalne navade pomembne z lokalnega vidika? Zakaj je dobro, da jemo lokalno in sezonsko hrano? Težimo k temu, da zmanjšamo količine zavržene hrane?…

 Z bogatimi idejami, izdelki in predstavitvami na stojnici na sejmu Altermed lahko nudimo in najdemo odgovore.

Na letošnjem sejmu, katerega smo se udeležili v petek 15. marca, smo se predstavili z izdelki in znanjem, ki smo si ga pridobili skozi različne dejavnosti pri pouku, dnevih dejavnosti in krožkih. Pri čebelarskem krožku so učenci spoznavali medovite rastline in njihov pomen. Podrobneje so spoznali ajdo. Na šolski njivi smo jo lahko občudovali v lanskem šolskem letu. Učenci se zavedajo, da s sejanjem ajde  prispevamo k ohranjanju čebel, posredno pa tudi k ohranjanju okolja, saj bi se ob odsotnosti čebel hitro porušilo ravnovesje v naravi. Pri spoznavanju značilnosti ajde smo zasledili, da ima veliko pozitivnih učinkov na telo. Obiskovalce stojnice so učenci ozaveščali o pozitivnih učinkih in so jim ponujali ajdove razpokančke in ajdove medenjake, da so se brez slabe vesti malo posladkali. Sladke dobrote so učenci pripravili pri urah gospodinjstva skupaj z učiteljico. Današnji vsakdan vsakega mladostnika si ne moremo predstavljati brez mobilnih naprav. Na naši šoli smo združili gibanje in mobilnost v celoto. S pomočjo kolesa (dinamo) smo ustvarili energijski vir s pomočjo katerega se polni mobilna naprava. Kolesarjenje v naravi smo združili s sodobnostjo. Idejo smo predstavili obiskovalcem na sejmu in bili so navdušeni. S pomočjo animiranega filma so lahko dobili celosten vpogled v idejo. Celoten koncept naše predstavitve smo prikazali na umetniški način, na scenskem ozadju, ki smo ga oblikovali pri likovnem krožku.  S kolesarjenjem in tekom  v naravi, krepimo zdravje in duha, občudujemo svetoča polja ajde in se sladkamo z lokalno pridelano hrano s šolskega vrta in sadovnjaka. Naj vas in nas spremlja še naprej slogan letošnje teme sejma Altermed: Lahkih nog – s kolesom naokrog.

Janja Horvat in Monika Vidmar

(Skupno 197 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost