Ples je vrsta izražanja, umetnosti in zabave. Je govorica telesa, ki se izraža skozi ritem glasbe in lahko predstavlja stil človekovega življenja. Z vsakim gibom se v človekovi duši ustvarja zadovoljstvo.

Učenke likovno-plesnega krožka plešejo že drugo šolsko leto. S plesnimi točkami se predstavljajo na šolskih dogodkih in lokalnih prireditvah. Da bi svoje ideje predstavile širši množici in se tudi same seznanile z idejami in delom drugih plesnih skupin smo se letos odločile, da se prijavimo na srečanje plesnih skupin. 29. marca 2019 smo se odpravile v Kulturno dvorano Lendava na Pomursko srečanje plesnih skupin Migam-gibalnica. Plesna srečanja vzpodbujajo raziskovanje posameznih plesnih smeri in širjenje njenih mej. Tukaj je veliko prostora za eksperimentiranje in razvijanje idej. Pri plesu se ukvarjamo s telesom in plesne točke učenk OŠ Puconci temeljijo na tem, da skozi telo izrazimo svoje ideje, občutke, razumevanje in videnje sodobnega časa. Skozi ples naše telo govori tako: »Vsak človek si želi biti srečen. In za vsakogar je sreča čisto nekaj drugega. Je to lepota, ki se kaže samo navzven in ni dosegljivo vsakomur? Je sreča iluzija, ki nas vleče za nos? Kaj pa, če jo imamo ves čas pred nosom in je ne vidimo? Morda hodimo po svetu z zaprtimi očmi, ki so prazne in brez hrepenenja? Je sreča v nas samih in jo je treba deliti? Mi jo bomo s plesom razdelili med vas. SREČA je, ko razum pleše, srce diha in oči ljubijo. Naj ples osrečuje!« S plesno miniaturo Utrinki sreče smo se uvrstile naprej na Regijsko revijo mladinskih plesnih skupin, ki se je odvijala 16. maja 2019 v Gledališču Park Murska Sobota in je hkrati bila odprtje Tedna ljubiteljske kulture. Na reviji so nastopile plesne skupine iz Mariborske, Pomurske in Ptujske koordinacije JSKD. Za plesno točko smo prejele srebrno priznanje. Teden ljubiteljske kulture (16.- 26. maj 2019) v središče postavlja plesno dejavnost in se z dogodki pridružuje praznovanju ob 100. obletnici priključitve Prekmurja in združitev prekmurskih Slovencev z matičnim narodom. Otvoritveni dogodek je bil plesni omnibus z živo glasbo pod naslovom Sprehajalec ptic. Častni pokrovitelj TLK je predsednik Republike Slovenije Borut Pahor in je bil slavnostni govornik na nacionalnem odprtju. Pred uradnim dogodkom, pa smo na ulici Štefana Kovača lahko videli plesno točko imenovano “Flash mob” (v njem so plesale tudi naše učenke) v kateri je skupina učencev plesala, kasneje pa nemično obstala na mestu. Četrtek, 16. maj, bo še dolgo ostal v našem spominu, saj smo bile vpete v kulturno dogajanje od začetka do konca. Na plesni reviji smo se obogatile z novimi idejani, pri sodelovanju v flash mobu smo pod mentorstvom plesnega selektorja Igorja Sviderskega dobile novo izkušno in za konec na slavnostnem dogodku bile zelo ponosne, da je otvoritev Tedna ljubiteljske kulture potekala ravno pri nas, v Prekmurju.

Monika Vidmar in Marlene Horvat