Skoči na glavno vsebino
+(386)2 545 96 00 ospuconci@ospuconci.si

Zlato priznanje za učenke naše šole na 50. državnem srečanju mladih zgodovinarjev
31. maja 2019 so se učenke Anja Zver iz 9. a ter Elena Gumilar, Larisa Strniša in Mišel Strniša iz 9. b udeležile 50. državnega srečanja mladih zgodovinarjev, ki je letos potekalo v Otroškem letovišču Pacug.


Učenke so na srečanju predstavile raziskovalno nalogo »Kak je inda fajn bilou … Pa tüdi gnjes gé!«, ki so jo pripravljale pri zgodovinskem krožku. Učenke so v nalogi s pomočjo dveh anketnih vprašalnikov raziskale, kako prosti čas preživljajo učenci naših četrtih, šestih in osmih razredov (anketa je zajemala 152 učencev) ter kako so prosti čas v svoji mladosti preživljali njihovi starši in stari starši. Rezultate anket so primerjale, ob tem pa so izvedle še intervjuja z duhovnico Katjo Ajdnik in eno izmed anketirank, Gizelo Fras. Dodatno vrednost raziskovalne naloge predstavljata skici in seznam iger, ki so se jih na prostem igrali v preteklosti. Komisija je raziskovalno nalogo naših učenk nagradila z zlatim priznanjem.

Za dosežen uspeh čestitamo!

Janja Adanič Vratarič

(Skupno 900 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost