Spremenjen je odlok o začasnih ukrepih za zmanjšanje tveganja okužbe in širjenja okužbe z virusom SARS-CoV-2.

Po novem (od ponedeljka 8. marca) je uporaba zaščitnih mask obvezna tudi v matičnem oddelku (v razredu) za učenke/učence od 6. razreda osnovne šole oziroma od dopolnjenega 12. leta.

Prav tako je obvezna uporaba zaščitnih mask za učiteljice/učitelje v osnovnih šolah.

Uporaba zaščitnih mask ni obvezna za otroke do dopolnjenega 6. leta starosti ter za učenke/učenci od 1. razreda do vključno 5. razreda osnovne šole, je pa uporaba zaščitne maske v matičnem oddelku priporočljiva.

Vsi učenci, od 1. do 9. razreda, morajo uporabljati zaščitno masko v vseh skupnih notranjih prostorih in na zunanjih površinah šole.

Spoštovani starši, tudi vas opozarjamo na obvezno uporabo mask v prostorih vrtca in šole in na zunanjih površinah vrtca in šole.