Aplikaciji RTV:

Vsebine, ki jih pripravlja RTV Slovenija na radiu, televiziji in spletu, za mlade od 9. do 15. leta, so od zdaj dostopne prek mobilnega telefona ali računalnika.

Zaradi spremenjenih navad, velike priljubljenosti in uporabe mobilnih naprav med mladimi smo se odločili razviti aplikacijo RTV Čist hudo. Aplikacijo je mogoče na mobilno napravo ali računalnik namestiti prek spletne strani cist-hudo.rtvslo.si. Na tem naslovu so vsebine dostopne tudi uporabnikom, ki dostopajo preko namiznih računalnikov ali prenosnikov.

Prednosti aplikacije RTV Čist hudo so številne:

• objavljene vsebine so preverjene za starostno skupino mladih, ki so jim namenjene;
  • na enem mestu lahko mladostniki dostopajo do vsebin različnih medijev: radia, televizije in spleta;
  • v aplikaciji ne morejo dostopati do vsebin, ki niso primerne za njihovo starost;
  • je brez oglasnih sporočil;
  • ima za ciljno skupino privlačno vizualno podobo;
  • je preprosta za uporabo in prijazna do uporabnika;
  • mladim prinaša informacije, znanje in zabavo;
  • je primerna za učenje na daljavo;
  • primerna je za mobilne telefone in računalnike.

Dodatne informacije o aplikaciji RTV Čist hudo.

Aplikacija z vsebinami za otroke od 3. do 8. leta RTV Živ žav, pa je že od decembra 2021 dostopna na spletni strani (ziv-zav.rtvslo.si).