Otroški parlament je zelo pomemben program, ki vzgaja otroke za demokracijo in uresničuje Konvencijo o otrokovih pravicah. Izvaja se kot šolski Otroški parlament na osnovnih šolah, nadgradi se s parlamenti na občinski in regionalni ravni in se zaključuje na nacionalnem Otroškem parlamentu. Je program, ki poteka pod okriljem Zveze Prijateljev Mladine Slovenije.

fotografije

Osrednja tema Otroškega parlamenta v tekočem šolskem letu je »Duševno zdravje otrok in mladostnikov.«

Šolski Otroški parlament smo izvedli na OŠ Puconci v četrtek, 16. februarja 2023.

Predstavniki oddelkov od 5. do 9. razreda so predstavili svoje razmišljanje in aktivnosti o izbrani temi, povezani z osrednjo temo, o kateri so raziskovali v svojem oddelku. Predstavitve, ideje in razmišljanja so se nanašala na samopodobo, krepitev osebnega duševnega zdravja, gibanje za zdravje, oblike pomoči v primeru duševne stiske in na to, kako ohraniti duševno zdravje. S tem so ozavestili svoj odnos do sebe, soljudi ter do naravnega in družbenega okolja. Izbrali so dva učenca, ki bosta OŠ Puconci zastopala na medobčinskem Otroškem parlamentu, ki bo v mesecu marcu.

Mentorici: Nina Vidonja in Ana Malačič