V tem šolskem letu poteka v Sloveniji projekt Rastem s knjigo za sedmošolce že osemnajstič.

S sedmošolci smo se srečali pri knjižnični uri, kjer so se seznanili s projektom, ki poteka v Sloveniji za učence sedmih razredov in za srednješolce prvih letnikov. Cilj projekta je motivirati učence in dijake za branje kvalitetnega mladinskega leposlovja in spoznavati domače avtorje in njihova dela.

fotografije

V petek, 23. 2. 2024, smo z učenci obiskali Pokrajinsko in študijsko knjižnico v Murski Soboti. Tam jim je knjižničarka Vesna Radovanovič predstavila knjižnico, uporabo knjižnega kataloga Cobiss in knjigo, ki so jo dobili v dar. Letos je to knjiga avtorice Irene Androjna z naslovom Modri otok. Knjigo bodo učenci prebrali in vsebino predstavili v osmem razredu, kjer jo bodo obravnavali pri domačem branju.

Čas v Murski Soboti smo izkoristili še za obisk galerije, kjer so se učenci seznanili z deli dveh slikarjev, prejemnikov Prešernove nagrade za leto 2023, Nikolajem Beerom in Hermanom Gvardjančičem.

Simona Horvat, knjižničarka