Skoči na glavno vsebino
+(386)2 545 96 00 ospuconci@ospuconci.si

V ponedeljek, 8. 4. 2024, so našo šolo obiskali učenci iz avstrijske Lipnice.  Po uvodnem pozdravu ravnatelja je sledila kratka ura poznavanja in povezovanja slovenščine in nemščine. Naši gostje so,  ob pomoči učenk 8. in 9. razreda OŠ Puconci, iskali razlike med slovensko in nemško abecedo, zapisovali imena predmetov v obeh jezikih, poimenovali in povezovali številke, risali z zaprtimi očmi in po navodilih svojih vrstnikov, na koncu pa so skupaj sestavili še sliko našega šolskega znaka, vedno nasmejanega sončka. Šolska ura je hitro minila.

fotografije

Naši gostje so se nato sprehodili še po Puconcih, kjer sta jih v občinski stavbi sprejela gospod župan in direktorica občinske uprave.

Dopoldan je hitro minil, naši učenci pa se že veselijo naslednjega srečanja.

 

Zapisala: Jasna Jelušič

(Skupno 77 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost