Podrobnosti dogodka

V četrtek, 15. novembra, se je na OŠ Križevci pri Ljutomeru odvijalo že šesto območno tekmovanje v znanju osnovnošolskih ekip, Prvaki znanja.

Na tekmovanju tekmujejo štirje učenci šole v ekipi, ki se na območno tekmovanje uvrstijo skozi šolsko tekmovanje. Učenci se pripravljajo s pomočjo Velike ilustrirane otroške enciklopedije, ter tako na zabaven način spoznavajo prednosti timskega dela pri doseganju skupnega uspeha. Priljubljenost tekmovanja ves čas narašča, kar je odraz tudi temu, da je letošnje območno tekmovanje potekalo na večih lokacijah po Sloveniji.

V množici obveznosti, ki jih imajo učenci, sta ekipi naše šole, pod imenom »Ne hitri, le drzni« ter ekipa »Živa Groza«, dosegli odličen rezultat, saj sta se prebili na državno tekmovanje, ki bo potekalo na Osnovni šoli Antona Martina Slomška na Vrhniki.

Osnovnošolcem čestitamo ter jim držimo pesti, da se 12. februarja prebijejo v sam vrh slovenskih prvakov.

Mateja Žökš