V okviru projekta Popestrimo šola smo takoj v septembru za naše učence pripravili opazovanje nočnega neba. Z učenci smo se zbrali na asfaltnem igrišču pred šolo ob 19.30, ko se je začelo mračiti. Medtem ko smo čakali da se pokaže severnica, ki je nujno potrebna za umeritev teleskopa, so učenci spoznavali teleskop in njegovo delovanje. Pokazala se je severnica in smo lahko umerili teleskop in si hkrati ogledali Severnico, ki skozi teleskop postane vidno dvozvezdje.

Luna je bila v pričetku prvega krajca, zato smo teleskop najprej usmerili v njo, saj je zahajala. Učenci so lahko občudovali lunine kraterje ter mejo med svetlim in temnim delom lune. Ogledali smo si planete Jupiter, Saturn in Mars, ki so še zmeraj dobro vidni na našem nočnem nebu. Ko se je zares stemnilo so učenci lahko primerjali različni barvi dvozvezdja Albiero v ozvezdju Laboda. V ozvezdju Herkula so si učenci ogledali kroglasto kopico M13. Uspelo nam je še ujeti nam najbližjo galaksijo Andromedo. Naredili smo tudi sprehod po ozvezdjih, ki so se kazala na nočnem nebu in pri tem uporabljali pametne telefone in aplikacijo Skymap za lažjo orientacijo in prepoznavanje ozvezdij.