Evropski projekt mreže Zdravih šol bomo nadaljevali tudi v šolskem letu 2020/21. V okviru projekta Zdrave šole se zdravje pojmuje celostno, kar pomeni, da se enakovredno posvečamo telesnemu, duševnemu, socialnemu in okoljskemu zdravju. Namen Zdrave šole je v prvi vrsti vplivati na zdrav način življenja vseh udeleženih, in sicer učencev, zaposlenih na šoli, staršev in starih staršev. Že sedmo leto dopolnjujemo oz. nadgrajujemo temo duševnega zdravja, predvsem v programih Izboljšanje duševnega zdravja in To sem jaz. Temu primerno so izbrane tudi naše dejavnosti. K omenjeni temi pa bomo dodali še dejavnosti s področja prehrane in gibanja.

V izvajanju dejavnosti se povezujemo z drugimi projekti na šoli, interesnimi dejavnostmi, se navezujemo na upoštevanje hišnega reda, vzgojnega načrta in pravil šole. Prav tako sodelujemo z lokalno skupnostjo in s šolsko zdravstveno službo. S pomenom zdravega življenjskega sloga želimo ozavestiti vse udeležence, hkrati pa je naš cilj, da bi se v načrtovane dejavnosti vključevalo čim večje število učencev, zaposlenih, staršev, starih staršev in ostalih. Želimo si, da bi skrb za zdravje postala naš skupen cilj, zato bomo tudi v prihodnje delovali v smeri razvijanja dobrih medsebojnih odnosov ter izboljševali sodelovanje med šolo, domom in skupnostjo.

Pomembnejše dejavnosti v okviru projekta Mreža zdravih šol za šolsko leto 2020/2021:

• Kulturno obnašanje pri prehranjevanju
  • Zmanjšanje zavržene hrane
  • Dosledno ločevanje odpadkov v šolski jedilnici in ostalih prostorih šol
  • Izvedba delavnic v okviru programa promocije duševnega zdravja med mladimi
  • Delavnice in medgeneracijsko sodelovanje ob dnevu Zemlje
  • Pohod za učitelje, učence in njihove starše ter  vaščane in predstavnike širše lokalne skupnosti
  • Prostovoljstvo
  • Minuta za zdravje